Добродошли на незваничну интернет презентацију вашег недељника 'НОВИ ПУТ' - Нови пут 24 сата са Вама. Најтиражније недељне новине у Поморављу, Ресави и Левчу.
Ovaj sajt se više ne ažurira i ostaće vidljiv na internetu kao istorijski dokaz kako je nekad izgledao prvi online portal Nedeljnika Novi Put !!!

Novi put Jagodina - Нови пут Јагодина

Mesec: Godina:

ПРЕОКРЕТ ЗА ПЕТ МИНУТА

У 16. КОЛУ ЈЕЛЕН СУПЕР ЛИГЕ

news image УЖИЦЕ – Градски стадион. Гледалаца: 2.000. Судија: Миленко Вукадиновић (Београд)7. Помоћници: Горан Милетић (Младеновац)7, Владанко Панић (Овча)7. Стрелци: 1:0 – Тјаго у 57, 1:1 – Никодијевић у 70, 1:2 – Крстић у 75. минуту. Жути картони: Пејовић (Слобода), Пројић, Миленковић (Јагодина).
СЛОБОДА ПОИНТ: Божовић 7(од 67. Шејић 6), Василић 6, Лазаревић 6, Марић 6,5, Пејовић 6,5, Пилиповић 6, Бељић 7, Тијаго 7,5, Крстић 6(од 77. Ковачевић -), Ранђеловић 6(од 77. Мемедовић -).
ЈАГОДИНА: Шимић 8, Дукић 6(од 45. Никодијевић 7), Илић 7, Томић 7, Пројић 7, Марјановић 8, Крстић 7, Гогић 8, Костић 7, Мудрински 7(од 77. Миленковић -), Ђенић 7,5(од 90. Стојковић -).
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Саша Марјановић (Јагодина)8.
Ужичани су припремали и промашивали шансе, Јагодинци су на другој страни били далеко концентрисанији у приликама и заслужено су стигли до победе: Слобода Поинт – Јагодина 1:2. Овом победом Јагодина је прекинула неугодну традицију када су у питању сусрети са Ужичанима.
У првом полувремену домаћи су били бољи. Могли су већ у уводним минутима до убедљивог вођства. Бељић, бивши играч Јагодине, је после соло продора ушао у шеснаестерац гостију, али је био окружен са превише играча Јагодине да би упутио озбиљнији ударац на гол Шимића. Одмах затим, на сјајан пас Тјега, Ранђеловић је измакао Томићу и неометан, са десетак метара, шутирао је изнад пречке. У сличној ситуацији у 14. минуту нашао се, на пас Бељића, Тјаго, али је голман Шимић у паду успорио лопту коју су одбрамбени играчи Јагодине избацили у корнер.
Гости су у првих 45 минутга игре само три пута атаковали на гол домаћих. У 25. и 43. минуту шутевима из даљине окушали су се Мудрински и Марјановић, а права прилика да Јагодина дође у вођство уследила је у другом минуту надокнаде времена. После слободног ударца Гогић је из близине добро шутирао, али је Божовић био на месту.
На почетку другог полувремена Бељић је одлично шутирао са 20 метара а Шимић парадом за аплаузе зауставио лопту на путу ка мрежи. Могао је Марјановић да казни неспоразум Божовића, Ћулибрка и Лазаревића али је са 14 метара промашио празан гол.
Иницијатива фудбалера Слободе крунисана је у 57. минуту. Марић је после сјајног продора по десној страни центрирао лопту а на 11 метара од гола гостију Тјаго је прихватио лопту, притом се послужио руком, а затим је преварио Томића и из другог покушаја послао лопту у доњи десни угао немоћног Шимића.
У 65. минуту у шеснаестерцу Слободе на лопту су кренули Ђенић, Лазаревић и Божовић. Голман Ужичана је остао на земљи а после указане помоћи пребачен је у болницу а на гол је стао резервни голман Шејић.
У 70. минуту коначно радост Јагодинаца. Центрирану лопту од стране Пројића, Саша Никодијевић је вешто главом проследио под пречку – 1:1. Пет минута касније, после полуконтре Јагодине и дуплог паса између кумова Саше Марјановића и Марка Крстића, појачање из ОФК Београда је из петерца, искоса са леве стране, рутински проследио лопту у мрежу за потпун преокрет – 1:2.
Имали су домаћи шансу за изједначење, али Ћулибрк је у 82. минуту неометан са 12 метара шутирао поред гола Јагодине.
Јагодина је победом у Ужицу остварила невероватну серију од 7 утакмица на гостовањима без пораза. Последњи пут поражена је у 2. колу одграном 20. августа и то у Београду где је на Старој Карабурми поражена од ОФК Београда са 2:0. Суботњи дуел са „романтичарима” је прилика за навијаче Јагодине да дођу у што већем броју и помогну својим љубимцима да се реванширају ОФК Београду, по могућству, са каматом. „Дођи”, порука је руководства клуба навијачима Јагодине.
З. М.

СТЕМЕНКОВИЋ: КАЗНА ЗА ПРОМАШАЈЕ
Љубиша Стеменковић, шеф стручног штаба Слободе Поинт, честитао је играчима Јагодине на великој борбености. Ово је овом стручњаку први пораз са клубом који тренира у дуелима са Јагодином. Са Севојном је победио Јагодину у Јагодини (0:1), а у Севојну није било голова. Са Слободом је два дуела добио: у Јагодини 1:0 и Ужицу 2:0, а само је прошлојесењи дуел завршен у Јагодини без победника – 1:1.
– У првих 20 минута доброг ритма пропустили смо три до четири прилике да „затворимо” утакмицу. Ни такозване стопроцентне шансе нисмо искористили. Повреда Божовића умногоме је унела несигурност у наше редове. Из две шансе Јагодина је постигла два гола. Нама није одговарало да јуримо реултат, нисмо та екипа.

КРУНИЋ: БИЛИ СМО КОНКРЕТНИЈИ
Симо Крунић, шеф стручног штаба Јагодине, похвалио је противника и атмосферу, а својим фудбалерима честитао на заслуженој победи.
– Слобода Поинт је била боља екипа у првом а ми у другом полувремену. Ужичани нису искористили неколико идеалних прилика, али су ипак први повели. Требало нам је времена да дођемо до игре, али смо победу заслужили јер смо били конкретнији. Показали смо карактер успевши да преокренемо резултат после вођства Ужичана, истакао је тренер јагодинских фудбалера.

ЈЕЛЕН СУПЕР ЛИГА
РЕЗУЛТАТИ 16. КОЛА: Слобода Поинт – Јагодина 1:2, Нови Пазар – Партизан 1:1, Црвена звезда – Спартак Златибор вода 1:0, Борац – Јавор 1:0, Раднички 1923 – Војводина 0:0, Хајдук – ОФК Београд 1:2, Металац – Рад 0:1, БСК – Смедерево 0:1.
Партизан 16 14 1 1 37:6 43
Ц. звезда 16 11 2 3 28:12 35
Војводина 16 8 7 1 30:9 31
Раднички 1923 16 7 8 1 24:14 29
Слобода 16 7 4 5 22:21 25
Спартак 16 6 7 3 14:13 25
ОФК Београд 16 8 1 7 21:21 25
Јагодина 16 6 5 5 16:14 23